2 - 8 Septembrie, 2024
Brașov - România
#FOV
2 - 8 Septembrie, 2024
Brașov - România
#FOV
Forumul Orașelor Verzi ediția a 4-a
Program Ediția 1 2021
Program - 06 Sep 2021
Livada Postei
Automat de colectare ambalaje: in schimbul a 10 ambalaje, primesti un bilet RATBv
Organizator: BRAI CATA si ENVIPCO
str Republicii nr 53, str Postavarului nr 58
FatzaDa Artistilor: o galerie de arta publica
Organizator: Asociatia Depoul de Arta Urbana
AFI
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO ROMÂNIA SĂLBATICĂ
Organizator: Asociatia Secvente
incinta Mall AFI Brasov
10:00 - 22:00
Cartier Avantgarden 3 - Terenul de fotbal
18:00 -
Sub Tampa
18:00 - 20:30
Atelier Educativ Privitor la Colectarea Selectivă
Organizator: Comprest
Program - 07 Sep 2021
Livada Postei
Automat de colectare ambalaje: in schimbul a 10 ambalaje, primesti un bilet RATBv
Organizator: BRAI CATA si ENVIPCO
str Republicii nr 53, str Postavarului nr 58
FatzaDa Artistilor: o galerie de arta publica
Organizator: Asociatia Depoul de Arta Urbana
AFI
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO ROMÂNIA SĂLBATICĂ
Organizator: Asociatia Secvente
Coresi Shoping Center
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO MILVUS - THE BEST OF
Organizator: Asociatia Secvente
Piata Brassaï
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO AGERPRES
Organizator: Asociatia Secvente
incinta Mall AFI Brasov
10:00 - 22:00
Cartier Avantgarden 3 - Zona centrală
14:00 -
Centrul Cultural Reduta
15:00 -
Piata Sfatului
16:00 - 22:00
Lounge pt tineri cu un radio online - Piata Sfatului
Organizator: The Institute (ASAP)
Sub Tampa
18:00 - 20:30
Atelier Educativ Privitor la Colectarea Selectivă
Organizator: Comprest
Centrul Cultural Reduta
19:00 -
Piata Brassai
20:30 -
Alpin Film Festival - PROIECȚIE FILM - C.I. PUBLIC TRUST (SUA)
Organizator: Asociatia Secvente
Program - 08 Sep 2021
Livada Postei
Automat de colectare ambalaje: in schimbul a 10 ambalaje, primesti un bilet RATBv
Organizator: BRAI CATA si ENVIPCO
str Republicii nr 53, str Postavarului nr 58
FatzaDa Artistilor: o galerie de arta publica
Organizator: Asociatia Depoul de Arta Urbana
AFI
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO ROMÂNIA SĂLBATICĂ
Organizator: Asociatia Secvente
Coresi Shoping Center
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO MILVUS - THE BEST OF
Organizator: Asociatia Secvente
Piata Brassaï
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO AGERPRES
Organizator: Asociatia Secvente
incinta Mall AFI Brasov
10:00 - 22:00
Cinema Astra
15:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚII FILME - C.I. THE WHITE MAZE (AUS) + IN FANES (IT)
Organizator: Asociatia Secvente
Piata Sfatului
16:00 - 22:00
Lounge pt tineri cu un radio online - Piata Sfatului
Organizator: The Institute (ASAP)
Cartier Avantgarden 3 - Restaurantul vegan Maurer for Life
17:00 -
Cinema Astra
17:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚIE FILM - C.I. DIE LETZTEN ÖSTERREICHER (UKR / AUS)
Organizator: Asociatia Secvente
Sub Tampa
18:00 - 20:30
Atelier Educativ Privitor la Colectarea Selectivă
Organizator: Comprest
Piata Brassai
18:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚII FILME - C.R. EMIL RACOVIȚĂ + COLECȚIE FUNDAȚIA CARPHATIA + LIGHT LINE + ASCENSIUNE DE IARNĂ
Organizator: Cinema Astra / etajul 1
Aula Sergiu Chiriacescu
19:00 -
Piata Brassai
20:30 -
Alpin Film Festival - PROIECȚIE FILM - C.I. CAVALERUL MONGOL (FR)
Organizator: Asociatia Secvente
Program - 09 Sep 2021
str Republicii nr 53, str Postavarului nr 58
FatzaDa Artistilor: o galerie de arta publica
Organizator: Asociatia Depoul de Arta Urbana
Piata Brassaï
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO AGERPRES
Organizator: Asociatia Secvente
Coresi Shoping Center
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO MILVUS - THE BEST OF
Organizator: Asociatia Secvente
AFI
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO ROMÂNIA SĂLBATICĂ
Organizator: Asociatia Secvente
Livada Postei
Automat de colectare ambalaje: in schimbul a 10 ambalaje, primesti un bilet RATBv
Organizator: BRAI CATA si ENVIPCO
Colegiul National Andrei Saguna
09:30 - 18:00
strada Postavarului
10:00 - 12:00
incinta Mall AFI Brasov
10:00 - 22:00
Astra – B-dul Saturn nr.32 (in fata la Galeriile Orizont)
11:00 - 18:30
Racadau – Parcul TRANDAFIRILOR (langa Carrefour Magnolia)
11:00 - 18:30
Prund – Schei - Piata Unirii (langa statia RAT)
11:00 - 18:30
Centru Civic – in parcare din zona Sergiana Center
11:00 - 18:30
aleea Tiberiu Brediceanu
11:00 - 18:30
Piața Sfatului
12:00 - 19:00
strada Postavarului
13:00 - 15:00
Piata Sfatului
16:00 - 22:00
Lounge pt tineri cu un radio online - Piata Sfatului
Organizator: The Institute (ASAP)
Cartier Avantgarden 3 - Terenul de volei pe nisip din centrul cartierulu
17:00 -
Avantgarden3 TOT mai VERDE - CREĂM MOMENTE DE SOCIALIZARE PENTRU COMUNITATEA AVANTGARDEN3
Organizator: Maurer Imobiliare
intersectia Onix
17:00 - 19:00
strada Postavarului
17:00 - 19:00
Sub Tampa
18:00 - 20:30
Atelier Educativ Privitor la Colectarea Selectivă
Organizator: Comprest
Cinema Astra
18:00 -
Alpin Film Festival - ZIUA SPORTURTURILOR OUTDOOR PENTRU PERSOANE CU DIZABILITĂȚI - PROIECȚII FILME - C.I. METANOIA (GER) + SOLVING FOR Z (Patagonia)
Organizator: Asociatia Secvente
Cinema Astra / etajul 1
18:30 -
Alpin Film Festival - ZIUA SPORTURTURILOR OUTDOOR PENTRU PERSOANE CU DIZABILITĂȚI - PROIECȚII FILME - C.R. CUM AM TRĂIT ÎNTR-O PĂDURE + PREA SINGUR + CERBUL A TRECUT PRIN FAȚA MEA
Organizator: Asociatia Secvente
Piata Sf Ioan
18:30 - 19:00
App EcoTrack - LANSARE APLICAȚIE PE TELEFON MOBIL PENTRU URMARIREA AMPRENTEI DE CARBON
Organizator: ASOCIAŢIA CREȘTEM ROMÂNIA ÎMPREUNĂ
Centrul Cultural Reduta
19:00 -
Alpin Film Festival - ZIUA SPORTURTURILOR OUTDOOR PENTRU PERSOANE CU DIZABILITĂȚI - PROIECȚIE FILM - C.I. HERE I AM, AGAIN (BUL)
Organizator: Asociatia Secvente
Cartier Avantgarden 3 - Terenul de tenis
19:00 -
Avantgarden3 - Concert în aer liber - Cvartet Unissono
Organizator: Maurer Imobiliare
Piața Brassaï
20:30 -
Alpin Film Festival - ZIUA SPORTURTURILOR OUTDOOR PENTRU PERSOANE CU DIZABILITĂȚI - PROIECȚIE FILM - C.I. CLIMBING BLIND (UK)
Organizator: Asociatia Secvente
Tampa
21:00 - 24:00
Program - 10 Sep 2021
zona de langa Lacul Noua, dealul Melcilor, Tampa, centrul istoric al orasului
Scoala pamantului -proiect de educatie pentru natura
Organizator: 3. Asociatia Cultura Museion Brasov
Piata Brassaï
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO AGERPRES
Organizator: Asociatia Secvente
Coresi Shoping Center
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO MILVUS - THE BEST OF
Organizator: Asociatia Secvente
AFI
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO ROMÂNIA SĂLBATICĂ
Organizator: Asociatia Secvente
str Republicii nr 53, str Postavarului nr 58
FatzaDa Artistilor: o galerie de arta publica
Organizator: Asociatia Depoul de Arta Urbana
Livada Postei
Automat de colectare ambalaje: in schimbul a 10 ambalaje, primesti un bilet RATBv
Organizator: BRAI CATA si ENVIPCO
Colegiul National Andrei Saguna
09:30 - 18:00
incinta Mall AFI Brasov
10:00 - 22:00
Cartier Avantgarden 3 - Faza 2, între blocurile B27 şi B3
10:00 -
aleea Tiberiu Brediceanu
11:00 - 18:30
Centru Civic – in parcare din zona Sergiana Center
11:00 - 18:30
Prund – Schei - Piata Unirii (langa statia RAT)
11:00 - 18:30
Racadau – Parcul TRANDAFIRILOR (langa Carrefour Magnolia)
11:00 - 18:30
Astra – B-dul Saturn nr.32 (in fata la Galeriile Orizont)
11:00 - 18:30
între Star și Modarom pe strada Bulevardul Eroilor
12:00 - 23:00
Piața Sfatului
12:00 - 19:00
Promenada de sub Tampa intre Bastionul Lemnarilor si strada Suisul Castelului
14:00 - 22:00
Cinema Astra
15:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚIE FILM - C.I. A TUNNEL (GEO)
Organizator: Asociatia Secvente
Aro Palace
15:00 - 19:00
Piata Sfatului
16:00 - 22:00
Lounge pt tineri cu un radio online - Piata Sfatului
Organizator: The Institute (ASAP)
Cartier Coresi
16:30 - 18:30
Atelier Reciclare Artistică pentru Copii (Loc Joacă Outdoor)
Organizator: CORESI
Piata Sfatului
17:00 - 19:00
Atelier Despre Istoria Naturală a Brașovului
Organizator: Scoala Pamantului
intersectia Onix
17:00 - 19:00
Sub Tampa
18:00 - 20:30
Atelier Educativ Privitor la Colectarea Selectivă
Organizator: Comprest
Cinema Astra
18:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚII FILME - C.I. LHOTSE FT. HILAREE NELSON & JIM MORRISON (SUA) + THE COLLECTIVE (AUS)
Organizator: Asociatia Secvente
Centrul Cultural Reduta
18:00 -
Cinema Astra
20:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚII FILME - C.I. PROGRAM SCURT METRAJE
Organizator: Asociatia Secvente
Tampa
21:00 - 24:00
Program - 11 Sep 2021
Cartier Coresi
Concurs Bike Copii (Aleea Aviatorilor)
Organizator: CORESI
Piata Brassaï
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO AGERPRES
Organizator: Asociatia Secvente
Coresi Shoping Center
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO MILVUS - THE BEST OF
Organizator: Asociatia Secvente
AFI
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO ROMÂNIA SĂLBATICĂ
Organizator: Asociatia Secvente
str Republicii nr 53, str Postavarului nr 58
FatzaDa Artistilor: o galerie de arta publica
Organizator: Asociatia Depoul de Arta Urbana
zona de langa Lacul Noua, dealul Melcilor, Tampa, centrul istoric al orasului
Scoala pamantului -proiect de educatie pentru natura
Organizator: 3. Asociatia Cultura Museion Brasov
Livada Postei
Automat de colectare ambalaje: in schimbul a 10 ambalaje, primesti un bilet RATBv
Organizator: BRAI CATA si ENVIPCO
Colegiul National Andrei Saguna
09:30 - 18:00
Sub Tampa
10:00 - 14:00
Atelier Educativ Privitor la Colectarea Selectivă
Organizator: Comprest
incinta Mall AFI Brasov
10:00 - 22:00
Lacul Noua
10:00 - 12:00
Atelier de Fotografie
Organizator: Scoala Pamantului
Promenada de sub Tampa intre Bastionul Lemnarilor si strada Suisul Castelului
10:00 - 22:00
intersectia Onix
10:00 - 12:00
Parcul Eroilor
10:00 - 12:00
Concurs de desene/lucrari din materiale reciclabile si realizare expozitie a lucrarilor realizate de participanti (desene, tablouri, etc)
Organizator: Comprest
Cartier Coresi
10:30 - 12:30
Concurs de Plantat (Aleea Aviatorilor)
Organizator: CORESI
Prund – Schei - Piata Unirii (langa statia RAT)
11:00 - 18:30
Lacul Noua
11:00 - 11:30
Teatru "Pădurea Fermecată"
Organizator: Scoala Pamantului
Racadau – Parcul TRANDAFIRILOR (langa Carrefour Magnolia)
11:00 - 18:30
Centru Civic – in parcare din zona Sergiana Center
11:00 - 18:30
aleea Tiberiu Brediceanu
11:00 - 18:30
Astra – B-dul Saturn nr.32 (in fata la Galeriile Orizont)
11:00 - 18:30
între Star și Modarom pe strada Bulevardul Eroilor
12:00 - 23:00
Piața Sfatului
12:00 - 19:00
Sub Tampa
14:00 - 16:00
Atelier de Știință
Organizator: Scoala Pamantului
Centrul Cultural Reduta
15:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚII FILME - C.I. EVEREST, THE HARD WAY (SLK) + THE PORTER (CAN)
Organizator: Asociatia Secvente
Cartier Coresi
15:00 - 17:00
Atelier Reciclare Artistică pentru Copii (Loc Joacă Outdoor)
Organizator: CORESI
Cinema Astra etajul 1
15:00 -
Cartier Coresi
15:30 - 17:00
Descoperirea Mijloacelor Alternative de Locomoție (Loc Joacă Oudoor)
Organizator: CORESI
Lacul Noua
16:00 - 18:00
Atelier de Mindfulness
Organizator: Scoala Pamantului
Lacul Noua
16:00 - 18:00
Atelier Desen
Organizator: Scoala Pamantului
Cinema Amza Pellea, RÂȘNOV
16:00 -
Piata Sfatului
16:00 - 22:00
Lounge pt tineri cu un radio online - Piata Sfatului
Organizator: The Institute (ASAP)
intersectia Onix
16:00 - 18:00
Lacul Noua
17:00 - 19:00
Atelier de Știință
Organizator: Scoala Pamantului
Cinema Astra
17:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚII FILME - C.I. POLYFANATURA (NOR) + WE THE POWER (SUA)
Organizator: Asociatia Secvente
Bastionul Țesătorilor
19:00 -
Piata Sfantul Ioan
19:00 -
Bastionul Țesătorilor
20:30 -
Tampa
21:00 - 24:00
Program - 12 Sep 2021
Piata Brassaï
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO AGERPRES
Organizator: Asociatia Secvente
Coresi Shoping Center
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO MILVUS - THE BEST OF
Organizator: Asociatia Secvente
AFI
Alpin Film Festival - EXPOZIȚIE FOTO ROMÂNIA SĂLBATICĂ
Organizator: Asociatia Secvente
Cartier Avantgarden 3
str Republicii nr 53, str Postavarului nr 58
FatzaDa Artistilor: o galerie de arta publica
Organizator: Asociatia Depoul de Arta Urbana
Livada Postei
Automat de colectare ambalaje: in schimbul a 10 ambalaje, primesti un bilet RATBv
Organizator: BRAI CATA si ENVIPCO
Promenada de sub Tampa intre Bastionul Lemnarilor si strada Suisul Castelului
10:00 - 22:00
Parcul Central
10:00 - 12:00
Concurs de desene pe asfalt realizate din dopuri de Pet cu tematica (ex. Protectia mediului)
Organizator: Comprest
incinta Mall AFI Brasov
10:00 - 22:00
intersectia Onix
10:00 - 12:00
Sub Tampa
10:00 - 12:00
Atelier Educativ Privitor la Colectarea Selectivă
Organizator: Comprest
Cartier Coresi
10:30 - 12:30
Concurs de Plantat (Aleea Aviatorilor)
Organizator: CORESI
Cartier Coresi
10:30 - 12:30
Atelier Reciclare Artistică pentru Copii (Ludoteca)
Organizator: CORESI
aleea Tiberiu Brediceanu
11:00 - 18:30
Astra – B-dul Saturn nr.32 (in fata la Galeriile Orizont)
11:00 - 18:30
Prund – Schei - Piata Unirii (langa statia RAT)
11:00 - 18:30
Centru Civic – in parcare din zona Sergiana Center
11:00 - 18:30
Racadau – Parcul TRANDAFIRILOR (langa Carrefour Magnolia)
11:00 - 18:30
între Star și Modarom pe strada Bulevardul Eroilor
12:00 - 23:00
Piața Sfatului
12:00 - 19:00
Centrul Cultural Reduta
12:00 -
Parcul Central
14:00 - 16:00
Atelier de Realizare Lucrări din Materiale Reciclabile
Organizator: Comprest
intersectia Onix
16:00 - 18:00
tur: str lacurilor - calea Bucuresti - str Toamnei - Kogalniceanu - str Iuliu Maniu - Nicolae Iorga - Muresenilor - Piata sfatului
16:00 - 18:00
Paradă biciclisti pe o portiune din viitoarea Cale Verde a Brasovului (start Parc Noua - finish Piata Sfatului)
Organizator: Clubul pentru Protectia Naturii si Turism Brasov
Cartier Coresi
16:00 - 18:00
Atelier Reciclare Artistică pentru Copii (Loc Joacă Outdoor)
Organizator: CORESI
Piata Sfatului
16:00 - 22:00
Lounge pt tineri cu un radio online - Piata Sfatului
Organizator: The Institute (ASAP)
Cinema Amza Pellea, RÂȘNOV
17:00 -
Alpin Film Festival - PROIECȚII FILME PROGRAM SCURT METRAJE PENTRU COPII
Organizator: Asociatia Secvente
str. Bisericii Române, nr. 48, (sediul Fundației Agapedia)
17:00 - 21:00
Piața Sfântul Ioan
19:00 - 21:00
Concert Koszika si The Hot Shows Transilvanian Tales + orchestra filarmonicii
Organizator: Filarmonica Brasov
Tampa
21:00 - 24:00